Felvilágosult Fiatalok Egyesülete

Nem érdekel senki véleménye..egyetlen célunk, hogy az országot gazdaságilag stabilizáljuk, biztosítsuk a megfelelő piacot, munkahelyeket.

Orbán az EP-ben


Magyar napot tart ma az Európai Parlament. A vitatott ügyekben, mint az alkotmány, jegybanktörvényt, a választójogi törvény, vagy a akár a médiatörvény Orbán Viktor is felszólal. Európai parlamenti játszótér, élőben. A vita különös apropója, hogy Brüsszel három kötelezettségszegési eljárást indított Magyarországgal szemben. 

16.50. Morvai Krisztina: bizarr, hogy önök tanítanak demokráciára

Morvai Krisztina, a Jobbik képviselője azt a kérdést tette fel, mi az oka annak, hogy miközben 2002 és 2010 között "tömeges és durva" jogsértések történtek Magyarországon, abban az időszakban az EU semmilyen formában nem kifogásolta azokat. Morvai szerint Magyarországnak az önrendelkezéshez fűződő joga nem szűnt meg az EU-csatlakozással, és az állam sem "adhatja el ezt a jogát sem az EU-nak, sem a Nemzetközi Valutaalapnak".Morvai feltette a kérdést az EP képviselőknek: önök kit képviselnek valójában? A görög szegényeket? A munkanélkülieket? Önök itt ülnek és a magyar bírák koráról és adatvédelmi kérdésekről vitáznak, ahelyett hogy mi történik itt a szegényekkel, és hogyan lehetne véget vetni annak a szenvedésnek, amit önök okoztak.

16.45. Louis Bokros is felszólalt

Bokros Lajos angolul tartott beszédében az irreális és destruktív gazdaságpolitikát bírálta. Szerinte Orbánék nem tisztelik a magántulajdont, de közben szönyegbombázással teszi tönkre a jogállamiságot.

16.40. Ismerős vita a képviselők között

A zöldek frakcióvezetője ezt követően éles szóváltásba keveredett a néppárti frakcióval, a vita minősége ezt követőennem sokban tért már el a magyar országgyűlésben  megszokottól, legfeljebb több nyelven kiabáltak egymással a képviselők.

16.30. Daniel Cohn-Bendit: Magyarországon mindenki fél

Mindannyiunk kedvence, a gyermemek nagy barátja, Daniel Cohn-Bendit következik a sorban. A zöldek frakcióvezetője szerint minden lap Orbánt támadja, miközben Magyarország miniszterelnöke baloldali támadásról beszél. Cohn-Bendit azt kérdezi, ha Magyarország korábbi alkotmánya sztálinista volt, akkor hogyan vették fel az Európai Unióba? 

Hogy segítsünk Cohn-Bendit-nek: Csehországot és Szlovákiát is felvették az érvényben lévő Benes-dekrétumok ellenére. 

Cohn-Bendit azonban folytatja: szerinte ma Magyarországon félnek a zsidók, a hajléktalanok és az értelmiségiek.

16.00. Swoboda és Daul vitája

Joseph Daul néppárti vezérszónok védelmébe vette Orbánt és az alkotmányt, egyben támogatásáról biztosította. Szerinte Orbán elsöprőnek nevezte a korrupció elleni sikert, amit Orbán Viktor ért el. Legalább valaki elégedett. A szocialisták frakcióvezetője, Hannes Swoboda szerint Orbánnak Vaclav Havelről kellene példát vennie. A szocialista képviselő szerint az Orbán Viktor kormány bebetonozza a hatalmát. Mint emlékezetes Gyurcsány Ferenc ámokfutása és a tüntetések szétverése idején az európai parlamenti szocialista frakció már kevésbé volt finnyás és beszédes. 

A frakcióvezetők vitájába Guy Verhofstadt is bekapcsolódik, aki szerint legalább 30 nagyon problémás magyar törvény van. A liberális frakcióvezető a fél világ haragszik Magyarországra, legalábbis ahány szervezetet felsorolt, erre következtetünk. A Négy Mancs nincs közöttük, lapzártáig megpróbáljuk őket elérni. Beszédét nem csak külföldi, hanem magyarországi magánszemélyek levelével is megátmogatja. Orbán Viktor lábát a demokráciába törli, legalábbis Dalos György, Konrád György és Kenedi János leveléből így tűnik. 

15.50. Orbán Viktor: minden változás ellenérzést szül

A miniszterelnök felszólalása előtt kifejtette, mekkora öröm számára, hogy az Európai Parlamentben lehet. Barroso - kedvesnek éppenséggel nem vádolható - beszédét megköszönve, elmondta, hogy nem tartja meglepőnek, hogy ekkora az érdeklődés a vita iránt. ORbán nem mulasztotta megemlíteni, hogy 2010-ben még paramilitáris szervezetek masíroztak az utcákon, illetve, hogy elképesztő nehéz helyzetből kellett visszahozni az országot. Hogy a kettő miért függ össze, nem tudjuk.

Mindenesetre hallhattuk, hogy felszámolták a paramilitáris szervezeteket, így Magyarországon minden kisebbség megnyugodhat, védelmet képez. Ez bizonnyára örömmel tölti el az összes hazai kisebbségi szervezeteket a vendtől az örményig bezárólag. 

Orbán szerint mindent átalakítanak, ami adósságot termel. Új oktatási, adórendszert, valamint a szociális és egészségügyi ellátórendszert építettünk ki - mondta. Az alkotmányról szólva elmondta, utolsóként alakítottuk át a volt szocialista országok közül, de természetes, hogy minden ilyen átalakítás ellenérzést szül. Beszéde végén támogatást kért a parlamenttől. 

15.40. Egyszerű, hamisítatlan zsarolás

José Manuel Barroso rendíkül kényesnek nevezte a vitát. Szerinte sajnálatos, hogy a magyar kormány nem vette figyelembe kritikáitkat, észrevételeiket az alaptörvény vagy a többi törvény kapcsán. Barroso kifejtette: ezekkel a kérdésekkel foglalkoznunk kell, mielőtt az IMF tárgyalásokra sor kerül. Ezt jobb helyeken zsarolásnak hívják, tesszük hozzá. 

(barikad.hu)




A Harmadik Birodalom visszavág
Napjaink szánalmasan ostoba, gerinctelen, fantáziátlan és gyáva európai és amerikai politikusai – akiknek halvány fogalmuk sincsen arról, miképpen kellene a „gazdasági válságból” kikecmeregni - rendszeresen gyalázzák Adolf Hitlert. Éppen őt, aki egy a mainál sokkal mélyebb szakadékból vezette ki nemzetét, döbbenetesen rövid idő alatt. Ami természetesen csak egyetlen módon sikerülhetett: szembe kellett szállnia az akkori zsidó pénzoligarchiával.
Álljon itt néhány idézet Adolf Hitlertől annak bemutatására, hogy miképpen gondolkodott ő – és általában a nemzetiszocialista vezetés – a gazdaságpolitikáról. Le kell szögezni: ha volt valaha kormány a XX. században, amelyik betartotta a népnek tett ígéreteit, az Adolf Hitler kormánya volt. Magyarán: a nemzetiszocialista vezetők nem csak beszéltek, de a gyakorlatban is megvalósították mindazt, amit hirdettek.
„A mi népünk sorsának jobbra fordítása nem gazdasági kérdéseken múlik. Hanem azon múlik, hogy képesek vagyunk-e megfelelően kihasználni egyrészt a rendelkezésünkre álló munkaerőt, másrészt országunk földjét és természeti kincseit. A nemzeti közösség (Volksgemeinschaft) nem támaszkodhat a pénz fikción alapuló értékére, hanem a valóságos termelésre kell a hangsúlyt fektetni, amely majd biztosítja a pénz értékét. A termelés a legfőbb alapja a valutánknak, nem pedig valamiféle bank vagy egy arannyal teletömött trezor. És amikor én a termelés növelésre törekszem, akkor én valóban növelni is fogom polgártársaim jövedelmét. De ha csökken a termelés, csökken a jövedelem is, függetlenül attól, mekkora összegű béreket fizetnek ki.” (1937. jan. 30.)”
„Nem az arany, és nem is a külföldi valuták képezik a pénz alapját, hanem egyedül a munka!” (1937. jún. 6.)
„Határozottan úgy vélem, hogy a Német Központi Bank 1937. január 30-án elkezdődött átalakításának eredményeképpen a pénzintézet immár nem egy nemzetközi irányítás alatt álló banki vállalkozás. Az intézmény a Német Birodalom pénzügyi érdekeit szolgálja.” ( Adolf Hitler 1939. jan. 30.)
Adolf Hitlert a maga ösztönös zsenialitásával megértette a lényeget: azt nevezetesen, hogy az úgynevezett közgazdaságtudomány törvényei nem hasonlíthatók a matematika szabályaihoz. Ugyanis a gazdaságot emberek működtetik, ezért a közöttük kialakult hatalmi viszonyok azok, amelyeknek mindenfajta úgynevezett „közgazdasági szükségszerűség” alá vannak vetve. Más szavakkal megfogalmazva: az univerzálisnak kikiáltott közgazdasági törvények egy adott hatalmi szerkezet leképeződései. Ha megváltoznak a hatalmi viszonyok, megváltoznak a közgazdasági törvények is – vélte Adolf Hitler. És igaza volt.
A Führer a maga részéről teljes mértékben elutasította az „ortodox” közgazdasági módszereket, és mint fentebb idézett beszédeiben is hangoztatta: nem az arany, de nem is a külföldi valuták fogják megadni a német nemzeti fizetőeszköz értékét, hanem csak és kizárólag a német nemzet munkája. 1936. október 4-én a német kormány lényegében függetlenítette a nemzeti valutát a nemzetközi pénzügyi rendszertől. A pénz értékét többé nem a pénzmágnások luxusjólétének és világuralmának fenntartása és kibővítése érdekében kitalált „gazdasági törvényszerűségek” határozták meg, hanem a német munkások teljesítménye.
A nemzetiszocialisták természetesen nem tűrték el, hogy a nemzeti bankjuk a karvalytőke kezében legyen. Vagyis Hitler kormányzása idején nem létezett a globális pénztőke irányítása alatt álló – „függetlennek” nevezett – nemzeti bank. A pénzkibocsátásról, hitelezésről, árfolyamokról, kamatokról így nem a zsidó pénzmágnások döntöttek, hanem a német nemzet érdekében cselekvő német kormány. Az eredmények néhány éven belül jelentkeztek: sikerült kiszabadulni az adósságcsapdából , megszűnt a munkanélküliség, szigorú árszabályozást vezettek be (ami az infláció jelentős csökkenését eredményezte), közmunkaprogramok indultak, autópályák, csatornák, lakások épültek, nagyvonalú szociális segélyrendszert hoztak létre, támogatták a sokgyerekes családokat, és mindemellett jutott pénz a fegyverkezésre is. (El ne higgye valaki, hogy a 30-as évek német gazdasági csodája a fegyverkezés felfuttatásának eredménye. A gazdaság ugyanis már azelőtt fejlődni kezdett, hogy a komolyabb fegyverkezési programok beindultak volna.) És végül, de korántsem utolsósorban: alaposan megrendszabályozták a spekulánsokat, és pénzügyi eszközökkel akadályozták meg azt, hogy a „befektetők” az árfolyamok közötti különbségeket mesterségesen megváltoztatva hatalmas nyereségre tegyenek szert.
Hogy a német nemzet mennyire elégedett volt a hitleri gazdaságpolitika eredményeivel, azt világosan megmutatják bizonyos hivatalos statisztikák. És itt most nem a GDP, az ipari termelés, vagy más makrogazdasági adatok a lényegesek. Ha megnézzük a 30-as évek közepétől kezdve a német népmozgalmi statisztikákat, azt látjuk, hogy a házasságok, a születések száma Hitler uralomra kerülését követően meredeken emelkedni kezdett, az öngyilkosságok száma viszont erőteljesen visszaesett. A kedvező tendenciának még a háború kitörése sem tudott véget vetni. Magyarán: a korábban, a weimari köztársaság idején súlyosan elkeseredett, depresszióba süppedt német nemzet a nemzetiszocialista rendszer intézkedéseinek eredményeképpen visszanyerte hitét, életkedvét, és ismét bízni kezdett a jövőben.
A második világháború kitörésének számos oka volt. Egyik ezek közül nem más, mint az a tény, hogy a nemzetközi zsidó finánctőke nem volt hajlandó belenyugodni a Németország feletti uralom elvesztésébe. A pénzmágnások attól is tartottak, hogy a nagyszerű német példát majd mások is követik, és hatalmuk rövidesen semmivé foszlik. A világháborúban elszenvedett német vereség egyúttal a pénzoligarchia diadalát is jelentette.


(Forrás:Kurucz.info)




A kormány új adópolitikája: több munkanélküli, csökkenő fizetések


Még csak az év első napjaiban járunk, de már látszik a kormány intézkedéseinek negatív hatása. A decemberben módosított munkaszerződések jellemzően nem magasabb béreket, hanem alacsonyabb foglalkoztatási óraszámot tartalmaznak (természetesen a ledolgozott órák száma a korábbival megegyezik), legjobb esetben is a 2011-es fizetésért. Ez azonban a dolgozók számára több ezer forintos nettó jövedelemcsökkenést jelent a kieső adójóváírás miatt – írja Bertha Szilvia, a Jobbik országgyűlési képviselője vásárnap délelőtti sajtóközleményében.

Bertha SzilviaA képviselő úgy látja, hogy a megemelt minimálbért sem tudják – vagy ha megtehetnék, akkor sem akarják – kifizetni a munkáltatók, itt is a főállás helyett a részmunkaidőre történő bejelentést tekintik megoldásnak. És ennek még mindig örülni lehet, hiszen sok esetben a vállalkozások inkább létszámcsökkentéssel próbálják a költségeket finanszírozható szinten tartani. Kérdés, hogy miként maradnak életben a szükséges dolgozói állomány nélkül a vállalkozások, és mekkora munkaügyi visszaéléseket vagy vállalkozói csődhullámot fog eredményezni ez a helyzet.

Bertha szerint összességében az mondható el, hogy a kormány megint adott egy nagy pofont mind a munkáltatóknak, mind a munkavállalóknak. Hogy a költségvetéssel mi lesz, nem tudni, hiszen a javasolt bérkompenzáció helyetti elbocsájtások és részmunkaidős foglalkoztatásra történő átjelentések miatt a tényleges bevételek előre megjósolhatóan messze elmaradnak majd a tervezettől.

A Jobbik értetlenül áll az előtt, hogy ezt a nyilvánvaló következményt miért nem látta előre a kormány. Vagy ha nem is látta, miért nem vette a fáradságot, hogy legalább átgondolja a Jobbik által hangoztatott véleményeket, melyek az adórendszer változtatásainak a kis- és középvállalkozások életképességére, valamint a munkaerőpiacra gyakorolt tragikus hatását jósolták.

Mind a munkanélküliségre, a vállalkozások működésére, mind az életszínvonal emelkedésére és a költségvetési bevételekre sokkal pozitívabb hatása lenne az igazságosabb, többkulcsos személyi jövedelemadó újbóli bevezetése és az élőmunkára rakódó járulékok csökkentése, szigorú munkaügyi ellenőrző rendszer garanciája mellett – zárja sorait a Jobbik politikusa. (Forrás: Barikad.hu)






Magyarország államcsőd előtt áll - Kronen Zeitung


Riadó Magyarországot illetően: zuhanás az államcsődbe
Válságtanácskozás Budapesten – Sietős Canossa-járás az IMF-nél – a mentőakció nekünk még nagyon sokba kerülhet!
Budapest/Bécs – Mindenki Görögországról beszél, de Magyarország „kalapja ég csak igazán lobogva”! Szomszédunk állami fizetésképtelenségbe zuhan. Magyarországban nagyon sok osztrák pénz fekszik.
Az Orbán-kormány drámai válságtanácskozása: az egyik vészhír a másik sarkába ér. A forint mélypontra zuhant. A Fitch hitelminősítő, az utolsó a három ügynökség közül, „ramsch” vagyonhelyzetbe minősítette le Magyarországot és a magyar állam a nemzetközi pénzpiacon nem tud többé kölcsönt felvenni, legfeljebb csak egy horribilis, 10%-os kamattal. Ráadásul Orbán miniszterelnök, saját nemzeti bankja és az EU-elleni háborújával a bizalmatlanná váló nemzetközi befektetők „sztrájkját” idézte elő.
Orbán most szükséghitelért koldul
Orbán kormánya most az eddigi konfrontációs irány teljes fordulatával akar az IMF-nél és az EU-nál szükségkölcsönt kérvényezni. A magyar miniszterek már hétfőn sietős Canossa-járásra akarnak indulni. Magyarország – olyan gyorsan, ahogy csak lehet – egyezséget akar kötni az IMF-fel, és feltételeket is kész elfogadni. „A kormány tudatában van a helyzet komolyságának” - mondta Fellegi miniszter. Orbán miniszterelnök a választási küzdelemben „gazdasági szabadságharcra” hívott fel, mert nem akarta Magyarországot idegen diktátumoknak (spórolási feltételek) alávetni. Elbizakodottan mondta annak idején: „Ha az IMF újra jön akkor én megyek”. Ezt követő unortodox gazdaságpolitikája vezetett adósságrobbanáshoz. A költségvetési hiány finanszírozásához a különadók és a külföldi (többnyire osztrák) bankok milliós megterhelései csakhamar nem voltak többé elegendőek. De még rosszabb jöhet: Orbán a „Too big to fail” (túl nagy az elvetéshez) elvre spekulál: egy nagy adóst nem hagyhat veszni az ember. És így az államközösségnek nem maradhat más hátra, mint hogy mentőernyővel és sok pénzzel nemcsak a nemzetközi bankokat, vagy Görögországot, Olaszországot, Spanyolországot és Portugáliát, hanem most Magyarországot is megmenti. Mint az ezzel járó terhek következménye, tegnap az euró árfolyam is jelentősen zuhant.
Orbán eljátszotta a magyar bónuszt
A rejtély, hogy miért hagyta némán Európa és az USA ilyen hosszú ideig Magyarország átalakulását tekintélyelvű "vezér-állammá" (plusz az eszelős gazdaságpolitikáját), könnyen megérthető: Magyarország egy szimpátia-bonuszt élvezett az 1956-os népfelkelésből, gulyáskommunizmusból, a vasfüggöny megnyitásából, megfűszerezve Sziszi- és puszta romantikával. Orbán miniszterelnök keményen dolgozott e Magyar bónusz eljátszásán. Emlékeztetőnek: a 14 EU-tagállam, plusz Csehország szankcióit egyetlen hétvége alatt vágták a Waldheim utáni Ausztria fejéhez. (Kurucz.info)





Az IMF-tárgyalások igazi tétje

IMFRöpködnek a vészjósló hírek a magyar sajtóban, miszerint az IMF nem jön vissza Magyarországra, ami egyet jelent azzal, hogy nem kapjuk meg azt a hitelt, amellyel az ország finanszírozni tudja az államháztartást. Erre még rátesz az Európai Bizottság is egy lapáttal, amikor szóvivőjén keresztül tudatja: amennyiben kiderül, hogy a most elfogadott alaptörvények az uniós normákkal összeegyeztethetetlenek, akkor a Bizottság akár be is fagyaszthatja a hazánknak járó uniós támogatást.

Rettegjünk-e?

Valóban ennyire ki lennénk szolgáltatva az idegen hatalmaknak? Valóban csak más országok támogatásával képes Magyarország talpon maradni?

Azt kell mondanunk, hogy hazánk most fizet a rendszerváltás idején elkövetett bűnért, az észnélküli privatizációért, amire Horn Gyula még rátett egy jókora lapáttal. Az ország vezetői bűnös módon, bagóért szórták szét a magyar vagyont, adtak idegen kezekbe mindent, ami csak érték volt ebben az országban.

A külföldi tőke jelenléte az uniós tagországokban, de a világ valamennyi demokratikus berendezkedésű országában természetes, hiszen ez a globális neoliberális gazdaságpolitika lényege. Csakhogy, amíg a világ valamennyi más országában az idegen tőke nem éri a 30-35%-ot, addig hazánkban jóval 80% fölött van, de van olyan ágazat, mint például a bankszektor, ahol 90%, valamint a biztosítási szektor, ahol 100%. Ez annyit jelent, hogy idegenek lettünk saját országunkban, szinte már semmi nincs, ami a miénk.

A stratégiailag fontos iparágak, az energiaipar, mind idegen kézen van. Ami maradt nekünk, az építőipar és a gépgyártás nem fogja hazánkat a csődtől megmenteni. A messze földön híres mezőgazdaságunkban sem bízhatunk, hiszen a fáradtságos munkával járó földművelésen és állattenyésztésen kívül minden, így a kereskedelmi láncok, a feldolgozó ipar, egyaránt idegen kézen van.

Ami hazánkat illeti, bízvást állíthatjuk, a XXI. századi gyarmatosításnak vagyunk a szemtanúi. Mint egykoron az angol és francia gyarmatosítók által uralt ázsiai és afrikai országokban a helybéli fehérek és négerek, ugyanúgy most mi magyarok is csak „bedolgozók” lehetünk az országot ellepő idegen tulajdonú üzemekben. Csak jogaitól megfosztott bérmunkások lehetünk a profithajszoló multinacionális tulajdonosok szigorú keze alatt.

A neoliberálisok azt mondják, adjunk hálát, hogy méltóztatik ide jönni a külföldi tőke. Adjunk hálát, hogy a Mercedes és az Audi minket választott. Amikor a Mercedes minket választott, a jól fizetett német szakmunkások elveszítették állásaikat, és munka nélkül maradva most segélyre szorulnak. Mi magyarok viszont tapsolhatunk, ugyanis a Mercedes „munkahelyet teremtett” a magyar kéznek. Munkahelyet maximálisan hosszú munkaidővel, és leszorított bérrel. Miközben nem adózik, és a nyereséget kiviszi az országból.

Ami az Európai Uniót illeti, mindig is nagyon zavaró volt, hogy folyamatosan a „támogatására” hivatkozunk. Miért kell egy egészséges ország gazdaságának más országok „támogatásából” megélni? És milyen támogatás az, amikor a nekünk szánt uniós pénzekre kiírt gigapályázatokat sorozatosan francia és német cégek nyerik?

Orbán Viktor az Unióval szemben a „magyar szuverenitás védelmére” hivatkozik. De a fentiek ismeretében felvetődik a kérdés: mennyire szuverén állam még Magyarország? Dönthetünk-e saját sorsunkról önállóan, vagy csak azt tehetjük meg, amit az idegen hatalmak megengednek nekünk? A mostani csata az EU-val és az IMF-fel nem a jegybankról, a 16%-os adóról és a médiatörvényről szól, hanem a cselekvési szabadságunkról. Arról, hogy mennyi maradt meg önállóságunkból, mennyire vagyunk urai saját országunknak. Félő, hogy ezt a csatát, ahogy szuverenitásunk túlnyomó részét, már régen elveszítettük.

(barikad.hu)




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 2
Heti: 6
Havi: 38
Össz.: 8 853

Látogatottság növelés
Oldal: Hírek
Felvilágosult Fiatalok Egyesülete - © 2008 - 2024 - ffe.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »